poniedziałek, 13 kwietnia 2015

Acai niepozorny owoc prozdrowotny

Jeszcze do niedawna owoce, które rosną tylko w lasach pokrywających Amazonię, znane były jedynie mieszkańcom którzy mieszkali w tamtych regionach. Stosowane były jako lecznicza roślina, ale także jako jeden z bardziej ważnych elementów pożywienia, również przez spożywanie tych jagód tubylcy utrzymywali zdrowie i kondycję.
Gdy zachodni świat zaczął sprawdzać ten niewielki, drobniutki owoc, to okazało się, że jest on kopalnią witamin, składników odżywczych i minerałów.
Niedużo można znaleźć roślin, które mogą się poszczycić tak dużą ich zawartością, trudno się więc dziwić, że bardzo szybko uzyskały ogromną popularność
Acai berry - zdrowie zaklęte w owocach
Acai berry - zdrowie zaklęte w owocach

Jagody Acai mają wielką ilość węglowodanów, białka i błonnika, ale również poza tymi tradycyjnymi składnikami mają również antyoksydanty i polifenyle - a są to związki bardzo pożyteczne dla naszego organizmu. Polifenyle wspomagają pracę układu krwionośnego, a antyoksydanty blokują dużo wolnych rodników, chroniąc dzięki temu przed ich niekorzystnym wpływem na organizm.
Obecnie wyroby z owoców Acai oferuje się na całym świecie, a chyba najpopularniejszą ich formą są soki. Można je pić tak naprawdę codziennie i są świetnym dopełnieniem codziennej diety, gdyż zawierają w zasadzie wszystkie związki i substancje, znajdujące się w zerwanych owocach.
Soki oferowane we wszystkich lepszych sklepach nie zawierają żadnych słodzików i konserwantów, więc mają dokładnie takie same właściwości zdrowotne, jak pozostałe dostępne preparaty zrobione z jagód Acai. O dobroczynnym wpływie tych owoców na serce, naczynia krwionośne oraz ochronę przed nowotworami wspominane było powyżej, lecz to tylko niewielka część ich zadziwiających właściwości. Są one pełne różnych witamin, kwasów tłuszczowych w odpowiednich proporcjach, które powinny być wymagane do właściwej pracy mózgu oraz minerałów.
Obecność takiej gamy substancji podnosi również odporność i stymuluje organizm do walki z chorobami. Dla wielu osób bardzo wartościowa będzie również rola wspomagająca odchudzanie - sok z owoców acai oczyszcza organizm z niebezpiecznych związków i ma działanie oczyszczające, dzięki czemu świetnie wspomaga utratę masy ciała, jest zarazem smacznym dodatkiem żywieniowym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz