poniedziałek, 25 maja 2015

Inwestowanie w pożyczki społecznościowe daje zyski 5 razy większe od lokat

Każdy chyba, kto będzie się brał za inwestowanie na finansowych rynkach, myśli o tym, żeby mieć spore zyski bez dużego ryzyka. Sporo ludzi uważa, iż nie znajdzie takiego produktu, bo jedno z drugim zwyczajnie się kłóci. Jeśli potencjalne przychody będą większe, to równie duże może być ryzyko tego, że swoje pieniądze się straci, i odwrotnie, bezpieczeństwo oraz stabilność powodują spore pomniejszenie możliwości zysku.
Jeżeli zbiór ofert się dobrze sprawdzi, to można trafić na taki model inwestowania, żeby pogodzić to wszystko. Takim finansowym produktem może być inwestycja w pożyczki społecznościowe. Między inwestorami nie zyskały sporego zainteresowania, bo niestety w tradycyjnych formach nie mają wielu zalet. Wielu klientów nie spłaca długów, nawet jeśli wkraczają windykatorzy, a każdy z tego typu przypadków w dużym stopniu może obniżyć zyski z tego typu inwestycji.
Pożyczki społecznościowe alternatywną inwestycją
Pożyczki społecznościowe alternatywną inwestycją

Można jednak znaleźć firmy, jakie chcą współpracować z drobniejszymi inwestorami, przejmując na siebie niebezpieczeństwo związane ze spłacaniem należności, jeśli biorący pożyczkę nie może się wywiązać ze swoich powinności, to pożyczkodawca nie straci swojej inwestycji. Do takich firm można zaliczyć Nobiles2, od pewnego czasu istniejąca na rynku finansowym. Dzięki jej nietypowej, i co tu dużo mówić atrakcyjnej propozycji inwestycja w pożyczki staje się znacznie bardziej dostępna dla typowego Nowaka.
Mechanizm takiej współpracy będzie polegał na tym, iż inwestorzy chętni na współpracę kupują jakąś pożyczkę, zarabiając na procentach, lecz przypadku problemów ze spłatą nie będą zostawieni sami sobie, ale mają gwarancję zwrotu zainwestowanych środków. Najdłuższy czas trwania pożyczek wynosi dwadzieścia cztery miesiące, jest to zatem typowy średnioterminowy mechanizm inwestowania.
Dawcy kapitału mają tu sporą swobodę lokowania swoich pieniędzy, nie będą oni przez firmę zmuszani do wybierania klientów, a sami mogą decydować o wszystkim. Usługi tego typu na początku były prowadzone pod marką Pożyczkoposiadacz, jednak jakiś czas temu spółka Nobiles2 postanowiła o zmianie nazwy systemu inwestycji na Pro-Zysk. Z wiadomości, które się dostaje od spółki można zobaczyć wyraźny wzrost zainteresowania taką współpracą wśród drobnych inwestorów. Rozsądny inwestor powinien skorzystać z tej formy powiększania własnych oszczędności.

2 komentarze:

  1. Ja piszę akurat z perspektywy pożyczkobiorcy. Osobiście wolę jednak pożyczki od firmy. Ponadto cenię sobie wygodę więc zaciągam jedynie dobrze oprocentowane pożyczki online. Takie chwilówki biorę nie wychodząc z domu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Coś w tym musi być, że pożyczki społecznościowe http://www.bezbiku.info/pozyczki-spolecznosciowe/ dają większe oprocentowanie niż lokaty.

    OdpowiedzUsuń