wtorek, 6 stycznia 2015

Cichy komputer?

Niemniej jednak, iż dość często decydujemy się na zakup komputerów niestacjonarnych, to w naszych domach non stop wziętością cieszą się pecety stacjonarne, dostarczające znacznie większe możliwości - są nie tylko tańsze, przysparzają większą możliwość przeróbek elementów, natomiast zarówno mogą być niemal bezgłośne! Czy każdy może mieć
bezgłośny komputer PC i z jakimi kosztami się to kojarzy? Naprawdę na samym starcie trzeba wtrącić, iż są dwie metody chłodzenia modułów - pierwszą są aktywne wentylatory, które są decydującym zarzewiem rabanu, drugą ponadto są wszelkiego typu radiatory. Pasywny komputer pozwala na ową bezgłośność.

Cichy pasywny komputer PC
Cichy pasywny komputer PC
To oczywiście komputer chłodzony pasywnie może być najcichszą jednostką, jako że poszczególny hałas będzie wydobywał się z samych komponentów, jak choćby napędu CD, czy dysku twardego (rozwiązaniem może stać się jednakże zagospodarowanie dysku SSD). Warto pamiętać o tym, że pasywny komputer PC, czyli komputer bez wentylatorów potrzebuje odpowiednio przewiewnej obudowy, która umożliwi odpowiednie odprowadzanie ciepła z jej wnętrza. 
Zdawać się może, iż pasywnie chłodzony komputer to jedynie "słabe" moduły, które przez niewielką potęgę obliczeniową nie generują wielkich ilości ciepła do środowiska. Nic w wyższym stopniu mylnego!
Dzisiaj komponenty komputerowe są składane w ten sposób, żeby były jak w najwyższym stopniu sprawne i eksploatowały jak najmniej żywiołowości - w następstwie tego ważna jest jedynie wielkość radiatora (i jego sama budowa) - fabrykanci kart graficznych, czy procesorów sami przynoszą nam nadzwyczaj nierzadko wybór przy zakupie - czy chcemy uzyskać komponent schładzany biernie, czy aktywnie. Nic nie stoi wprawdzie na przeszkodzie, ażeby naprawdę w czas wykorzystywania danej jednostki przeistoczyć sposób jej chłodzenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz