wtorek, 6 stycznia 2015

Wolność finansowa

Wolność finansowa - ten zwrot dla wielu jest zamysłem, do którego dąży poprzez całe życie. Natomiast w zasadzie na czym polega tryumf życiowy? Jaki jest klucz do sukcesu witalnego? W jaki sposób określić, czy komuś udało się takowy osiągnąć czy też nie? Jakich kryteriów należy wykorzystać, aby wnikliwie określić istnienie i wielkość triumfu?
Zapytywanie zawarte w tytule tego teksu zdaje się standardowe i postawione w zasadzie retorycznie. Ale tylko z pozoru. Po chwileczek namysłu praktycznie każdy zajdzie do wniosku, iż nie jest bez komplikacji określić moment, w którym można z kompletną nieustępliwością ogłosić, że życiowy sukces stał się obcym udziałem. 

Jak osiągnąć wolność finansową - prawo przyciągania
Jak osiągnąć wolność finansową - prawo przyciągania
Dla wielu ludzi prostym, i zwłaszcza jedynym, sposobem na określenie osiągnięcia triumfu życiowego poprzez daną osobę jest zerknięcie na jej status majątkowy. Jeśli charakteryzuje się on stosowną ilością zer na koncie przyjmują oni, że postać taka osiągnęła samodzielność i sukces finansowy, a zatem i witalny. Wydaje się tymczasem, że jest to zanadto powierzchowne nastawienie do tej kwestii. Albowiem co w tym momencie zakomunikować o osobie, która stała się zamożna dzięki wygranej w totolotku? 
Z kompletną pewnością wypełnia ona warunek o właściwej ilości zer na koncie. Czy tymczasem pójście do kolektury i skreślenie kilku cyfr, dzięki z jakiej przyczyny wygrywa się wspaniałość, przysparza podstawy do twierdzenia o tym, iż zwyciężający osiągnął sukces witalny? Właściwie nie - przecież nie było to wynikiem jego profesji czy też nadzwyczajnych zdolności, a jedynie zrządzeniem losu. Joe Vitale autor książek motywacyjnych stwierdza, iż jeśli pozbędziemy powściągających się nas uprzedzeń i agregatów jesteśmy w stanie poczynić i osiągnąć zwłaszcza wszystko. Rozwój osobisty i szerokie horyzonty myślowe to najprostsza droga do triumfu. 
Niewątpliwie przydatna jest dodatkowo dodatkowo niewzruszona ciągłość i upór, jednakże swoje nastawienie i ujęcie o możliwości osiągania wszelakich przewidzianych celów to istota. Nieraz w tym kontekście przytacza się prawo przyciągania, według którego nasze indywidualne nastawienie przesądza to jak ma wygląd rzeczywistość. 
W następstwie tego też można przekazać nieskomplikowany morał, iż sukces życiowy to naprawdę wprawę dosięgania wszech zdecydowanych motywów. Jeżeli opanujemy taką wprawę, wszystkie inne fałszywe żywotne triumfy, takie takich jak majętność, spełnimy w przelocie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz