wtorek, 6 stycznia 2015

Pozyczki społecznościowe

Praca to sposób na zarobienie pieniędzy służących do utrzymania się. Jakkolwiek nikt nie może wydawać wszystkich wyrobionych przez siebie pieniędzy. Wszyscy teoretycy ekonomii od zawsze głoszą, iż podwaliną dobrej kondycji finansowej osoby materialnej jest, oprócz profesji zarobkowej, dodatkowo zachowywania i ostrożne gospodarowanie odwleczonymi środkami.
Takim gospodarowaniem na bank nie jest trzymanie pieniędzy w typowej skarpetce. Środki zdeponowane w taki sposób faktycznie tracą na wartości przez wzgląd toków inflacyjnych (wzrostu wartości tłumiącego siłę nabywczą posiadanych środków). 

Opinie Pro-zysk - pożyczki społecznościowe
Opinie Pro-zysk - pożyczki społecznościowe
Stąd też oszczędzanie powinno występować razem z rozumowym lokowaniem posiadanych pieniędzy. Najprostszym środkiem od przez cały czas było włożenie pieniędzy na lokatę. Ten towar pieniężny polega na "zamrożeniu" naszych pieniędzy w banku na wynegocjowany termin, za co w zastępstwie odbieramy odsetki, w wysokości kilku procent w miar roku. 
Nie są to wiec zbyt wysokie zyski, chociaż jest to chyba najbezpieczniejszy sposób lokowania oszczędności. Istnieją tymczasem dodatkowo inne formy lokowania oszczędności. Jedną z nich są pożyczki społecznościowe. Co oznacza? - spyta niejeden ewentualny inwestor. Uplastycznijmy więc zasadę działania pożyczek społecznościowych. Za przykład niech posłuży tu spółka Nobiles2 i jej propozycja. Program oszczędzania Pro-Zysk, oferowany poprzez Nobiles2, opiera się oczywiście na pożyczkach społecznościowych. W konspekcie mówiąc Nobiles2 pośredniczy pomiędzy osobą wkładającą własne środki (która w takim razie będzie pożyczkodawcą), a pożyczkobiorcą, będąc zarazem gwarantem spłaty pożyczki. 
Decydując się na ten gatunek inwestycji możemy liczyć na wysokie zyski, jakkolwiek naraz, nie w podobny sposób jak w przypadku innych opłacalnych inwestycji, wiąże tu gwarancja zwrotu kapitału, albowiem Nobiles2, będąc reprezentatywnym poręczycielem pełnego przedsięwzięcia, zapewnia bezpieczne udzielanie pożyczek, usuwając tym sposobem ryzyko zatracenia naszych środków. Dzięki inwestycji, jaką są pożyczki społecznościowe, oszczędzanie osiągnęło bezwarunkowo nowy wymiar. Nie musi już polegać na odbieraniu znikomych kwot z lokat, lecz może konstytuować poniekąd następujące źródło dochodu.

1 komentarz:

  1. Ja nie korzystałem z social lending osobiście, ale korzystałem z chwilówek. Przyznam, że dzięki przypadkom kilku lichwiarskich firm, ten rynek musiał zacząć dbać o poziom. Jeśli teraz miałbym brać to polecam serdecznie, kliknij tutaj by zobaczyć. Pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń