wtorek, 6 stycznia 2015

Inwestycja w surowce naturalne

Jak rozkazywać zgromadzonym budżetem, tak żeby na tym nie zgubić? Na początek, nie pożądane byłoby lokować 100% pieniędzy w jednym trybie inwestowania, czyli w inny sposób mówiąc dywersyfikacja portfela. W co kalkuluje się inwestować? Można inwestować w różne kruszce takie jak złoto czy srebro. Jak inwestować w złoto?
Inwestycja w złoto polega w większości wypadków na zakupie którejś ilości tego metalu. Zakupić możemy złote sztabki lub złote monety.

Jak inwestować w metale szlachetne
Jak inwestować w metale szlachetne
Złote monety to nazywane monety bulionowe, które są wybijane z czystego złota, jak najbardziej w celach inwestycyjnych, monety takie przeważnie nie mają nominału, są warte tak wiele jak wiele kruszec z którego są utworzone. Wartość złota w dłuższym okresie czasu przez cały czas rośnie, dlatego wkładając złoto mamy faktycznie gwarancję, iż nie zgubimy. Jak inwestować w srebro? Lokować w ten kruszec możemy podobnie jak w złoto, a więc nabywając sztabki srebra, a z reguły srebrne monety, które nie mają nominału, a wybita na nich jest zwykle waga dla przykładu 1 uncja. Srebro jako półprodukt, który można wyczerpać i nie da się odnowić dodatkowo będzie wzmacniało swą wartość w dłuższym okresie terminu, wobec tego w podobny sposób jak w złoto należałoby w nie lokować. Inwestycja w surowce naturalne, a nie waluty ma także inny plus. O ile dojdzie do wielorakich sytuacji, które sprawią, iż waluta stanie się bezwartościowa, to cenne kruszce nadal będące respektowane, dzięki temu wskazane jest inwestować w złoto inwestycyjne choćby jedynie jako zabezpieczenie finansowe przed upadkiem systemów finansowych, albowiem nie wiemy jak dalej potoczy się polityka pieniężna kompletnego globu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz