wtorek, 6 stycznia 2015

Obligacje Korporacyjne

Obligacje korporacyjne to inwestycja, która niesie ze sobą ryzyko. Stąd, ewentualny kontrahent powinien zaznajomić z ewentualnym niebezpieczeństwem nabycia danego papieru wartościowego. Agencje Ratingowe mają jakieś z urządzeń, które pomaga nam zliczyć ryzyko przyszłej inwestycji jest tzw. Rating obligacji korporacyjnych.
Jest to zestawienie wielorakich propozycji obligacyjnych wraz z ich szacowanym zagrożeniem. Takie zestawienie jest produkowane przez fachowych analityków, którzy szacują ryzyko rzeczowej inwestycji.

Rating obligacji korporacyjnych w Polsce
Rating obligacji korporacyjnych w Polsce
Czynniki brane w rachubę przy takiej analizie to pomiędzy innymi: kondycja pieniężna emitenta jak i ewentualne możliwości postępu danej korporacji. Z tej przyczyny, wyraźnie promujemy zaznajomienie się z analizą danej inwestycji, zanim podejmiemy decyzję o nabyciu danego papieru drogocennego. Jakimś z serwisów, który oferuje tego rodzaju skompilowania jest popularny rynek Catalyst
Na stronie głównej owego serwisu, możemy odszukać dodatkowo instrukcję niezatartego odczytania ratingu danej obligacji, jak i oceny najsłynniejszych emitentów. Oczywiście, wszystkie ratingi są aktualizowane na gorąco. Jest to przykładowe z wielu udogodnień dla przyszłych inwestorów, dzięki którym, rynek wtórny obligacji nasyca się raz za razem ogromniejszą sławą. Przy ocenie konkretnej ofert inwestycyjnej trzeba wziąć w rachubę jej dostępność. 
W przypadku obligacji korporacyjnych, sporą dostępnością znamionują się obligacje Getin Banku. Poza tym, obligacje Getin Noble są obecne w giełdowym układzie Catalyst, dzięki czemu możemy dogłębnie przeanalizować kompletną ofertę danych obligacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz